Paidiatros.com

Μπορεί το εμβόλιο της γρίπης να προκαλέσει πυρετό?


Ο γιος μου είναι 3 χρονών και έβαλε το εμβόλιο της γρίπης χθες. Στις 2 ώρες έκανε πυρετό 38,5 και έφτασε μέχρι 40. Υπάρχει περίπτωση να είναι λόγω του εμβολίου;

Το εμβόλιο της γρίπης μπορεί να κάνει πυρετό. Είναι όμως σωστό να πάτε στο παιδίατρο σας για να εξετάσει το παιδί.

Πατήστε πιο κάτω και διαβάστε επίσης το πιο κάτω άρθρο

http://www.paidiatros.com/children/Flu-vaccine

Dr Αδάμος Χατζηπαναγής, ΠαιδίατροςΑΘΗΝΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ




Μείνετε ενημερωμένοι για την υγεία του παιδιού σας

Εισάγετε την ημερομηνία γέννησης του παιδιού σας


Η ιστοσελίδα Paidiatros.com θέλει να σας προσφέρει την καλύτερη δυνατή εμπειρία κατά τη χρήση αυτού του ιστότοπου. Προς τον σκοπό αυτό, χρησιμοποιεί cookies και άλλες τεχνολογίες για να κατανοήσει τα ενδιαφέροντά σας, να προσαρμόσει τον ιστότοπό της στις ανάγκες σας και να διαχειριστεί τις διαφημίσεις της. Πατώντας «Αποδοχή» δίνετε τη συγκατάθεσή σας για τη χρήση αυτή σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στο εγχώριο δίκαιο και την Πολιτική μας για τα Cookies. Για να δείτε ολόκληρη τη λίστα των cookies και να μας πείτε αν μπορούν ή όχι να χρησιμοποιηθούν στη συσκευή σας, χρησιμοποιήστε το Εργαλείο Συγκατάθεσης για τα Cookies..

Μάθε περισσότερα Αποδοχή