Έχω ενα κοριτσάκι 3 μηνών, μενω στην Ανάβυσσο οπου εχει παρα πολλα κουνουπια το καλοκαιρι. Τι εντομοαπωθητικά μπορώ να χρησιμοποιήσω για να μην την τσιμπάνε? Επειδη κοιμαται μαζί μου στο κρεβατι αφού τη θηλαζω δεν μπορω να βαλω Κουνουπιέρα! Τι να της βαζω αφού την τσιμπάνε? Κανει κοκκινιλα και μυτούλα σαν σπυρακι το τσιμπημα!
Τοπικά μπορείτε να βάζετε μια κρέμα που να περιέχει ένα αντιβιοτικό μαζί με κορτιζόνη.
Καλό είναι να χρησιμοποιείτε κουνουπιέρα στο κρεβατάκι του μωρού.
Περισσότερα για τα εντομοαπωθητικά πατήστε πιο κάτω:
https://www.paidiatros.com/prolipsi/perivalon/insect-repellents
Εισάγετε την ημερομηνία γέννησης του παιδιού σας